nabídka nemovitostí

 • prodej v ČR
 • pronájem v ČR
 • ...prodej v zahraničí
 • Průvodce prodejem v zahraničí

  Stalo se již běžnou záležitostí, že mnoho mladých rodin a penzistů si pořizuje druhé bydlení v teplých krajích u Středozemního moře. Doby, kdy koupě druhého domova u moře byla nedosažitelnou záležitostí a pouhým snem, uplynulo hodně času. Ceny ve Španělsku se postupně začínají srovnávat a za cenu bytu v Praze si pořídíte mnohdy dům kousek od pobřeží. V posledních letech přibývá poptávek a spokojených českých majitelů nemovitostí ve této zemi, kde je relativně dosažitelné přihlášení k trvalému pobytu či možnost získat podnikatelské povolení. Krize ve Španělsku zasáhla realitní a stavební trh s velkou razancí. V některých částech země se stavební trh zpomalil či téměř zastavil. Ceny nemovitostí klesly mnohdy až o 30% procent. Díky spolupráci s českým zastoupením v této zemi máte jedinečnou příležitost splnit si Váš sen. Právě nyní je vhodná doba na koupi/investici do domu nebo bytu u moře.

  Mezi oblasti, kde nemovitosti nabízíme patří především  pobřeží Costa Blanca a Costa del Sol, které leží na jihu Pyrenejského poloostrova. Region je rozdělen do 8 provincií: Huelva, Sevilla, Cádiz, Córdoba, Málaga, Jaén, Granada and Almería.  Tento region v sobě spojuje mnoho kontrastů tak typických pro Španělsko, flamenco, maurskou architekturu, hory, moře, slunce, koridu a fiestu. Ne nadarmo se části u středozemního moře přezdívá Kalifornie Evropy s perlami jako Sevilla, Granada, Ronda, Málaga, Marbella, Gibraltar, Cádiz, Tarifa. Neodoláte ani blízkému Maroku, kam je to „co by kamenem dohodil“. Kromě Andalusie  nabízíme také oblast Torrevieja,  město a oblast na pobřeží Costa Blanca, v provincii Alicante, spadající pod správu Valencie, nacházející a sousedící s Andalusií. Nabízíme a úzce spolupracujeme s česky hovořícími makléři, kteří na pobřeží žijí velmi dlouho a jsou zkušení. Postarají se o celý proces prodeje přímo na místě. 

  Proč investovat a žít ve Španělsku? Díky našim vlastním zkušenostem jsme nabyli dojmu, že v této prosluněné zemi se snoubí několik prvků dohromady. Rádi bychom Vám umožnili a pomohli realizovat si svůj sen života u moře.

  1) Prvotní je klima. Španělsko, především pobřeží, nabízí po celý rok krásné slunné počasí včetně zimy.

  2) vybudovaná infrastruktura (Španělsko je členem EU od roku 1985). Je zde dobrá sít dálnic, silnic, železnic, škol, sportovišt, obchodních center atd.

  3) zapadoevropský způsob života se středomořským rytmem

  4) levné letecké spojení z celé severní a západní Evropy

  6) bezpečná země

  7) rozmanitá příroda, moře, slunce, hory – do Španělska můžete zavítat kdykoliv po celý rok ne jenom v letních měsících

  Jak funguje koupě nemovitosti ve Španělsku:

  1) Čeští občané mohou nakupovat nemovitosti bez omezení.

  2) Financování nemovitosti je možné hypotékou nebo tzv. americkou hypotékou, kdy zastavíte nemovitost v ČR a získané peníze investujete do pořízení nemovitosti ve Španělsku

  3) Při výběru nemovitosti se hradí záloha ve výši 5-15% z ceny nemovitosti.

  3) Za celou transakci mezi kupujícím a prodávajícím je notář, který je zodpovědný za pravdivost údajů ve smlouvě. Notář zajištuje registraci kupujícího jako daňového plátce na finančním úřadě a zapsání do katastru nemovitostí.

  4) Pro koupi potřebujete tzv. N.I.E., které je obdobou českého DIČ. To Vám pomůže zřídit bud notář nebo Váš právník. N.I.E. je nutné k provedení jakékoliv operace finančního rázu a současně k otevření bankovního účtu.

  5)  Vlastníkem nemovitosti se stáváte podpisem smlouvy, registrací a uhrazením poplatků, daní.

  Poplatky, které hradíte:

  Daň z přidané hodnoty u nových nemovitostí činí 7 %

  DPH 7 % u nových nemovitostí

  kolek v hodnotě 0,5 % z ceny nemovitosti

  daň z pozemku je stanovena radnicí v míst ě Vaší nemovitosti

  vložení kupní smlouvy do registru vlastníku je odstupňována podle ceny nemovitosti

  poplatek notáři cca 3% z kupní ceny nemovitosti

        platba z nemovitosti ze rok činí 0,7% z ceny nemovitost 

        od doby,kdy začnete s hledáním vhodné nemovitosti, po koupi a zápis do registru nemovitostí, počítejte v průměru mezi 2-5 měsíci

           Nemovitosti můžete využívat:   

  1) pro svou vlastní rekreaci

  2) pronajímat. Naši spolupracovníci Vám přímo na místě poradí, jak zajistit nejlepší pronájem Vámi koupené nemovitosti. Firmy si většinou berou za správu nemovitosti kolem 5 procent z příjmu. Také se postarají o běžnou údržbu a servis pro nájemce 

   

   
   
  Partneři:
  Reality CZ a SK  developed by: